Skip to main content

Minust

Olen Anneli Kõiv.
Holistiline lähenemine tervisele on mind sügavamalt huvitanud juba viimased 12 aastat. Huvi terviseteemade vastu on mind juhtinud erinevate enesetervendamise meetodite juurde, millest tervise taastamine ja väestamine läbi toidu on minu jaoks üks olulisim ning ka põnevaim teema.

Otsene vajadus tegeleda nii enda kui lähedaste tervise taastamisega viis mind toitumisnõustaja õpinguteni 2015- 2017 läbisin toitumis- ja tervisenõustaja õppe Annely Sootsi Koolituse tervisekoolis. Peale baasõppe läbimist alustasin kohe praktiseerimist ja klientide nõustamist. Õige pea avastasin, et rohkem kui toitumisalast infot ja nõustamist, vajavad inimesed hoopis motiveerimist ja suunamist harjumuste muutmise osas. Klassikalise toitumisnõustajana töötades jäi klientide aitamiseks vajalikest tööriistadest puudu. Otsisin erinevaid võimalusi enesetäiendamisks. Leidsin Nutrition Coachi väljaõppe, programmi, mis õpetas toitumis- ja elustiili alaseid muudatusi ja tervislike harjumuste kujundamist suunama läbi erinevate coachingu meetodite.

2019 – 2020 läbisin Nutrition Coachi sertifikaadiõppe PN Level 1, Precision Nutrition Academys ja olen nüüd Coachi sertifikaadiga toitumis ja tervisenõustaja, üks väheseid Eestis kui mitte ainus. Coachingut kasutan oma töös klientidega igapäevaselt ja tulemused on olnud muljetavaldavad.

Toitumisnõustaja- ja coachina jagan toitumisalast nõu nii eravastuvõttudel kui ka Erameditsiinikeskuses Confido, juhendan kliente kaalulangetamisel ja olen teejuhiks tervislike harjumuste kujundamisel.

Nõustan ka toidutalumatuse ja mikrobioomi analüüse koostöös Synlabiga.

Olen toitumise ja tervisliku elustiili coachiks nii üksikisikutele, peredele kui ka meeskondadele. Koostan soovijatele personaalseid mahla- ja toitumisprogramme, viin läbi praktilisi töötubasid ja toitumiskoolitusi.

Varasematest arenguteekonnast:

Olen läbinud suhtlemistreeneri väljaõppe, olen õppinud Hiina meditsiini dr. Rene Bürklandi juures, Tervise Alkeemias, refleksoloogiat Lahemaa Tervisekoolis (nüüd Krautmanni Terviseakadeemia) ja läbinud Rännakumeetodi intensiivkursused. Olen II astme EFT praktik (Emotional Freedom Technique).

Viimased 12 aastat oma elust olen regulaarselt praktiseerinud joogat ja hiina tervisevõimlemist

Hariduselt olen ärijuht ja oma igapäevatööks olen viimased 15 aastat korraldanud erinevaid ärivaldkonna konverentse, koolitusi ja seminare.

Armastan loodust, muusikat ja inimesi, naudin toidu – ja mahlavalmistamist ning olen väikestviisi hobiaednik. Vahel kirjutan laulusõnu ja luuletusi.

Miks Enesetervendaja?

Olen juba ammu veendunud, et inimese tervis on ta enese kätes ja igaüks meist on iseenda parim arst ja tervendaja. See on tõde, mida on vahel raske uskuda, sest kohati tundub lihtsam otsida põhjuseid väljastpoolt.
Tavameditsiini suhtun sügava respektiga, samas usun, et kõige tähtsam oma tervise eest hoolitsemisel, on olla pidevalt teadvel ja teadlik oma kehast ja selle toimimisest.
Tuleb osata märgata märke ja hinnata olukorda, millal saab probleemist ise jagu, millal on vaja meditsiinilist sekkumist.
Iga inimene on iseenda tervendaja, nii arstid kui terapeudid saavad ainult aidata ja toetada, terveks saamine ja terveks jäämine on meie endi vastutus.
PS! Kui tundsid endas ära potensiaalse enesetervendaja, oled oodatud liituma Enesetervendaja kogukonnaga Facebookis www.facebook.com/tervendaja

Huvi korral võta ühendust

Kontakt