Skip to main content

Raamatuid, mis räägivad tervislikust toitumisest, erinevatest dieetidest ja kokkamisest on tohutult palju, aga alati on ruumi veel mõnele ilusale ja kasulikule teosele.
Oma teadmistele ja kogemustele tuginedes olen kirjutanud 2 tervislikku eluviisi tutvustavat raamatut. Minu esimene raamat, „Kõik Mahlaks“ (Varrak, 2016), sündis armastusest toormahlade vastu. Kuna eestikeelset raamatut toormahladest polnud tollal veel ilmunud, otsustasin oma mahlavalmistamise tarkused ja retseptid kirja panna. Mahlaretsepte illustreerivad minu tütre tehtud fotod.

Teise raamatu, „GK Kokaraamat“ (Varrak, 2017), kirjutasime koos toitumisnõustaja, toiduajakirjaniku ja – fotograafi Mari- Liis Iloveriga mariliisilover.com
Selle raamatu idee kasvas välja otsesest vajadusest toitumisnõustaja töös. Glükeemilise koormuse järgimine on järeleproovitud ja teaduslikult tõestatud viis tervislikuks kaalulangetamiseks. Erinevates retseptides täpse glükeemilise koormuse välja arvutamine nõuab aga veidi peamurdmist ja süvenemist ning võib olla põhjuseks, miks sellele toitumisviisile vahel käega lüüakse.
Otsustasime selle arvutamistöö ära teha ja kirjutada GK põhimõtteid järgiva kokaraamatu, kus kõikide retseptide GK on välja arvutatud. Nii tegimegi! Raamatut kaunistavad Mari-Liisi fotod.

Teine raamat

„GK Kokaraamatu“ kaante vahelt leiad:

  • üle 60 maitsva retsepti, mille glükeemiline koormus on sinu jaoks välja arvutatud,
  • lihtsad selgitused glükeemilise koormuse olemusest,
  • praktilised juhised, kuidas glükeemilist koormust jälgida ja kaalu langetada,
  • 3 nädala näidismenüü üleminekuks tervislikule eluviisile
Kõik mahlaks raamat - pilt
Esimene raamat

„Kõik mahlaks“ raamatus on:

  • üle saja kasuliku ja lihtsa mahlaretsepti koos tervislike nõuannete ja valmistamisõpetusega
  • põhiliste mahlakomponentide loetelu koos kasulike omaduste kirjeldustega
  • mahlapresside ostujuht, mis aitab sul hinnata erinevat tüüpi presside plusse ja miinuseid ning mille abil saad endale sobiva mahlapressi välja valida
  • täpsed juhised 3 päevase puhastava mahlarestardi tegemiseks